Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sklepy sportowe stawiają na nowoczesną aranżację

Na polskim rynku rozwija się nowa sieć sklepów sportowych - 4Faces. Pierwsze salony z tym logo powstały pod koniec ubiegłego roku w Katowicach i Poznaniu.
Reklama

Poznański lokal jest zdecydowanie mniejszy (400,6 mkw.) od katowickiego (849,65 mkw.), przez co jego oferta jest skromniejsza, nie ma tam np. sprzętu sportowego, takiego jak narty czy rowery. Brakuje też dostępu do wszystkich rozwiązań multimedialnych oraz usług - jak np. serwisu czy Body Center.

Autorem projektu salonów 4Faces jest Karolina Magoń - architekt, pracująca w zespole firmy 4F. 

Projekt opiera się na czystych, jasnych barwach, prostych formach oraz wysokiej jakości meblach i dekoracjach - w ograniczonej do niezbędnej ilości.

Meble i bryły obecne w salonie są w wielu częściach pochyłe - to synteza ruchu, nawiązanie do nachylonej, sportowej sylwetki podczas biegu. Ostre kształty mają nadać energię i moc, zainspirować do ruchu, działania, sportu.

Meble w salonach 4Faces wykonane są z wysokiej jakości płyt - stanowiących połączenie białej, meblowej z imitującą jasne drewno o ciepłej barwie. Część mebli ma dodatki w postaci stali nierdzewnej, a te ważniejsze są lakierowane. - W salonie nowatorskim rozwiązaniem dla naszej firmy stały się tzw. Qubiki, czyli meble wielkogabarytowe, przestrzenne, wolnostojące. Kolejną nowością jest ogromna, pochylona szafa z obuwiem. Ważnym elementem wnętrza jest biel. - Biały kolor ścian buduje wrażenie przestrzenności. Kontrastem łagodzącym śnieżną przestrzeń i wrażenie sterylności są: jasne drewno o ciepłej barwie oraz szary beton architektoniczny - tłumaczy Magoń.

Część ścian salonu pokryta jest zaprawą imitującą zacierany beton, przy ladzie znalazły się zaś dwukolorowe płyty z betonu architektonicznego. W Body Center i na kabinach przymierzalni - dla ożywienia bieli sklepu - zainstalowano grafiki o sportowej tematyce. W najbliższym czasie w kilku punktach sklepu zostaną zamontowane duże grafiki podświetlane na nośniku z płótna.

W sklepie prezentowane są odzież, sprzęt i akcesoria sportowe różnych marek, co powoduje ogromną różnorodność kolorów, formatów i deseni oraz wymaga odpowiedniego tła. Po wielu konsultacjach zostały zastosowane kolory neutralne, a zarazem kojarzące się z minimalistycznym wystrojem. Kolor biały (RAL 9010), jasny szary (RAL 9006) stały się stonowanym tłem dla pełnej gamy kolorystycznej produktów na ekspozycji.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum