Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sklepy stawiają na kawę: Kąciki kawowe i znane marki na półkach

W 2019 roku na małą czarną stawiały nie tylko znane sieci kawiarni, ale też sklepy spożywcze oraz stacje paliw. Na półki zaczęły trafiać produkty ze znanym logo, a kąciki kawowe rosły w handlu jak grzyby po deszczu.
Reklama

W minionym roku mogliśmy zobaczyć efekty połączenia sieci kawiarnianych z dużymi graczami spożywczymi.

W styczniu Coca-Cola otrzymała zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie sieci kawiarni Costa Coffee. W czerwcu Costa Coffee poinformowała, że wprowadza na polski rynek nowy produkt z kategorii Ready-to-Drink.

W sklepach spożywczych znalazły się także (dzięki Nestle) produkty marki Starbucks. Przypomnijmy, że Nestlé nabyło nieograniczone prawa wprowadzania do globalnego obrotu produktów kawowych i herbacianych z asortymentu pakowanych towarów konsumpcyjnych i produktów gastronomicznych Starbucks poza kawiarniami tej marki i z wyłączeniem artykułów gotowych do spożycia.

Sklepy zaczęły walczyć o miłośników małej czarnej nie tylko wprowadzaniem na półki  gotowych produktów znanych marek kawiarnianych, lecz także organizując własne kąciki kawowe. Samoobsługowym kącik „Kawa i Ciacho” stanął m.in. w Biedronce.

Jak okazało się w badaniu Cafe Monitor ARC Rynek i Opinia ulubioną „kawiarnią” Polaków są zresztą... stacja paliw. To właśnie tam Polacy najczęściej piją kawę, będąc poza domem. 

Sieć Costa Coffee zakończyła rok z liczbą 153 kawiarni, Starbucks z 73. Green Caffè Nero ma zaś obecnie 64 kawiarnie.

całośc na horecatrends.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum