Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sklepy Tesco bez lad. Nowe zadania przed pracownikami

Tesco ma zlikwidować wszystkie lady i wprowadzić nową strukturę zarządzania sklepami. Zagrożonych może być nawet dwa tysiące stanowisk pracy.
Reklama

W ciągu ostatnich kilku lat gigant spożywczy wprowadził nową strukturę zarządzania w około 350 swoich mniejszych supermarketach.

Teraz rozszerzy tę formułę na wszystkie większe supermarkety i sklepy Extra. Tesco wprowadzi 1800 nowych stanowisk liderów zmian w placówkach, ale w związku z tym zmniejszy zespół menedżerów i kierowników zespołów.

Grupa zapowiedziała również, że zreorganizuje stanowiska menedżerskie, aby wszystkie miały taką samą wielkość i złożoność, koncentrując się na ogólnej wydajności sklepu i wspierając załogę.

Sklepy Tesco bez lad

Ponadto od 26 lutego sieć spożywcza zlikwiduje wszystkie lady i stanowiska z gorącymi daniami, a przestrzenie sklepowe zostaną zmienione, aby lepiej odpowiadać na potrzeby klientów.

Tesco zaobserwowało,  że w ciągu ostatnich kilku lat nastapił „znaczący spadek popytu na artykuły z lad”, a klienci twierdzą, że są one dla nich istotnym powodem robienia zakupów w supermarkecie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum