Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sklepy w Zakopanem bez prawa sprzedaży alkoholu od 23 do 6 rano

Radni Zakopanego przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w godzinach od 23 do 6 rano. Wniosek w tej sprawie wpłynął od mieszkańców. Nocna prohibicja ma ukrócić awantury, do których dochodziło wśród turystów na ulicach - podaje gazeta.pl
Reklama

 

- Zakazem objęte będą sklepy detaliczne. Wynika to m.in. z wniosków mieszkańców wpływających do miasta, którzy skarżą się na zwiększoną uciążliwość ze strony sklepów sprzedających alkohol właśnie w godzinach nocnych. To pierwszy taki projekt, ale na tę chwilę uważamy, że on kompleksowo rozwiąże problem poprzez ograniczenie dostępności do alkoholu - powiedziała w trakcie obrad Joanna Posadzka-Gil z biura prawnego zakopiańskiego magistratu.

Zadaniem uchwały jest ograniczenie dostępności do alkoholu i zmniejszenie uciążliwości działania sklepów nocnych i całodobowych. Radni chcą też ograniczyć liczbę interwencji policji, która wzywana jest w sprawie zakłócania porządku publicznego, zakłócania ciszy nocnej czy łamania zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

- Liczymy na to, że uchwała pozwoli ona działać przedsiębiorcom, ale wprowadzi także ograniczenia, które pozytywnie wpłyną na komfort życia mieszkańców - powiedział burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Uchwała zostanie ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Wejdzie w życie po 14 dniach od jej ogłoszenia. Przewodniczący Rady Miasta ma jednak siedem dni na przesłanie uchwały do publikacji.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum