Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sklepy wprowadzają opłaty za foliówki. Ile kosztują w Biedronce, a ile w Lidlu?

1 stycznia weszła w życie opłata recyklingowa. Oznacza to że za popularne foliówki zapłacimy więcej niż dotychczas. I to sporo więcej. We wszystkich sklepach Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan itd. ceny torebek foliowych poszybowały w górę – czytamy na polskatimes.pl.
Reklama

Opłata recyklingowa ma na celu ograniczyć liczbę foliowych torebek wykorzystywanych przez Polaków i zachęcić ich do inwestycji w torby wielokrotnego użytku. Opłata recyklingowa wynosi 20 gorszy za sztukę plus 5 groszy podatku VAT. Opłatą objęte są wszystkie torebki foliowe o grubości od 15 do 50 mikrometrów. Według szacunków, do Skarbu Państwa wpłynie z tego tytułu 250 milionów złotych.

Biedronka wprowadziła nowy rodzaj torebek foliowych. Te o grubości 50 mikrometrów zastąpiły nieco grubsze (52 mikrometry), które są bardziej ekologiczne. Kosztują one 25 groszy. W swojej ofercie Biedronka ma także nieco większe foliówki, które kosztują 44 grosze. Sieć dysponuje także torbami wykonanymi z polipropylenu w cenie 2,99zł. W sklepie znajdziemy wciąż cieniutkie (15 mikrometrów) torebki (tzw. zrywki), które są bezpłatne.

W Lidlu ceny również poszły do góry. Reklamówka eko kosztuje obecnie 33 grosze (wzrost o 25 groszy). Standardowa foliówka kosztuje 44 grosze (zdrożała o 19 groszy). Za 4,99zł kupimy w Lidlu torbę wielokrotnego użytku, zaś torba termiczna kosztuje 2,99zł. Podobnie jak w Biedronce, tutaj również popularne zrywki są bezpłatne.

Sieć Auchan wycofała bezpłatne reklamówki, obecnie najtańsza kosztuje 39 groszy. Zrywki, tak jak w Biedronce i Lidlu, są darmowe. Poza darmowymi zrywkami, w Tesco można dostać najprostszą torebkę foliową za 35 groszy (wzrost ceny o 25 groszy). 

Natomiast sieć Lewiatan wprowadziła dodatkową dopłatę 20 groszy do każdej torby foliowej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (4)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum