Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

SkyCash i Novitus wprowadzają technologię płatności komórką dla handlu i usług

SkyCash, system płatności przez komórkę i spółka Novitus, producent kas fiskalnych, wprowadzają rozwiązanie pozwalające na bezpieczne i natychmiastowe płatności telefonem komórkowym w punktach handlowych i usługowych.
Reklama

Technologia pozwala na płacenie komórką w punktach wyposażonych w kasy fiskalne Novitus. Na polskim rynku działa ponad 300 tys. takich urządzeń.

- Rozwiązanie jest nowatorskie i stanowi doskonałą alternatywę dla gotówki, płatności bezstykowych, czy kart płatniczych - mówi Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający Sky Cash Poland SA.

- Płatność z komórki jest rejestrowana, po czym klient otrzymuje paragon fiskalny, jak przy każdej innej transakcji. Integracja SkyCash z kasami fiskalnymi Novitus pozwala tysiącom polskich firm przyjmować płatności dokonywane telefonem komórkowym - dodaje Mazurkiewicz.

Płatności komórką wyglądają tak samo, jak standardowe zakupy. Sprzedawca wprowadza do kasy fiskalnej informacje o zakupionych towarach lub usługach. Klient zatwierdza kwotę transakcji kodem PIN i wysyła na skrócony numer oznaczający firmę. Kasa drukuje paragon fiskalny zawierający m.in. dane sprzedawcy, informacje o cenie produku oraz naliczonym podatku.

W nadchodzących tygodniach firmy uruchomią programi pilotażowy w wybranych punktach z kasami fiskalnymi Novitus. W kolejnych miesiącach planowane jest wprowadzenie rozwiązaia w wielu miejscach na terenie całej Polski.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum