Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Śląskie nazwy produktów w sieci Kaufland. Pierwszy raz pojawiły się w Knurowie

W styczniu 2023 roku radny Michał Sporoń i poseł Tomasz Głogowski złożyli pismo do dyrektora Departamentu Marketingu sklepu Kaufland, w którym zaproponowali wprowadzenie nazw produktów w dwóch językach do tarnogórskiego marketu. W innych miastach województwa śląskiego, takich jak Katowice i Knurow, już wprowadzono dwujęzyczne nazwy produktów. Sklep Kaufland odpowiedział na prośbę, zgodzając się na wprowadzenie dwujęzycznych nazw produktów.
Reklama

W październiku 2022 roku sieć Kaufland wprowadziła do dwóch swoich sklepów na Śląsku tablice z nazwami produktów w języku polskim i śląskim. Jako próbne wybrane zostały markety w Katowicach (CH Silesia City Center) oraz Knurowie. Dzięki temu klienci mają możliwość zobaczenia oznaczeń, takich jak „Owoce w puszkach” czy „Ôwoce w biksach”. W styczniu 2023 roku poseł z Tarnowskich Gór, Tomasz Głogowski, oraz radny Michał Sporoń zwrócili się do sieci Kaufland z prośbą o wprowadzenie dwujęzycznych nazw produktów również do tarnogórskiego sklepu.

 

- Dwujęzyczne nazwy kategorii produktowych były do tej pory wprowadzone testowo w dwóch sklepach sieci Kaufland (...). Tak pozytywny i entuzjastyczny odbiór naszej inicjatywy przez konsumentów, media, a także władze lokalne to największe dla nas wyróżnienie. Z tym większą radością możemy przekazać informację, że wprowadzenie dwujęzycznych nazw kategorii będzie miało miejsce w tarnogórskim sklepie Kaufland - poinformowało biuro prasowe sieci.

Obok słów w języku polskim znajdują się również nazwy zapisane w języku śląskim, takie jak: "Jodło fertich", "nudle", "zymfty" i "miechy na hasie". Klienci są zadowoleni z tego rozwiązania w sklepie w Knurowie, gdzie po raz pierwszy wprowadzono dwujęzyczne nazwy produktów. 

 

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum