Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Słynny browar stosował zasadę "zero rabatów". Teraz ją łamie

Po raz pierwszy w swojej historii belgijskie piwo Duvel udziela rabatów cenowych. Konkurencja na rynku piwa okazuje się zbyt trudna, aby utrzymać politykę: zero promocji".
Reklama

Jak donosi retaildetail.eu, klienci sieci sklepów Colruyt, którzy kupią dwa opakowania lub skrzynki piwa Duvel mogą liczyć na rabat w wysokości 20%. Może nie brzmi to nowatorsko, ale po raz pierwszy w swojej historii marka angażuje się w taką akcję marketingową. Promocje w innych sieciach supermarketów pojawią się również w tym tygodniu.

Piwo Duvel ugina się pod presją konkurencji

„Sektor napojów bardzo się zmienił w ostatnich latach. Pojawia się wielu konkurentów, a ceny rosną. Dlatego chcemy, aby kupowanie Duvel było jeszcze bardziej atrakcyjne dla naszych wiernych fanów, ale chcemy też obniżyć próg zakupu dla nowych klientów” – napisał piwowar Duvel Moortgat w wewnętrznej notatce, którą otrzymała belgijska gazeta De Tijd.

Konkurencja na rynku mocnego jasnego piwa jest rzeczywiście zacięta, a nowicjusze, tacy jak Victoria (z AB InBev), Grimbergen (Heineken) i Cornet (Swinkels Family Brewers), stosują duże rabaty.

Rzeczniczka Ellen Aarts powiedziała belgijskiej gazecie Het Nieuwsblad: „Z jednej strony rynek piwa zmienia się bardzo szybko i jest na nim wielu konkurentów. Z drugiej strony widzimy, że ceny wielu produktów w supermarketach idą w górę i tą promocją chcemy, aby nasz Duvel był atrakcyjny zarówno dla wiernych fanów, jak i tych, którzy chcą spróbować naszego piwa.”

Historia piwa Duvel zaczyna się w 1871 r.

 Historia piwa Duvel  rozpoczęła się w 1871 roku, kiedy Jan-Leonard Murtgat i jego żona otworzyli swój mały browar w belgijskim mieście Stinghuffel.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum