Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Śmieciarka Miecia od Biedronki edukuje na temat recyklingu

Już 16 lipca br. w Elblągu rozpocznie się kolejna wakacyjna trasa śmieciarki Mieci – interaktywnej wystawy, realizowanej przez sieć Biedronka i Rekopol. Podczas wakacji Miecia zwiedzi kilkanaście nadmorskich miejscowości, edukując najmłodszych w zakresie recyklingu.
Reklama

Miecia to nietypowa śmieciarka. W jej wnętrzu zamiast śmieci znajduje się interaktywna wystawa pokazująca jak odpady stają się surowcem dla nowych produktów. Zwiedzający strefę mogą poznać schemat recyclingu butelki PET. Najmłodsi goście mogą skorzystać ze zjeżdżalni oraz tarasu widokowego, znajdującego się na górze pojazdu.

Tegoroczna trasa to już trzecie wspólne przedsięwzięcie sieci Biedronka oraz Organizacji Odzysku Opakowań Rekopol, skierowane do turystów i klientów sklepów wypoczywających nad polskim morzem. Podczas przejazdu śmieciarki Mieci w latach 2020 i 2021 roku, edukacyjną strefę zwiedziło ponad 12 tysięcy osób.

 - Zdecydowaliśmy się po raz kolejny wyruszyć w edukacyjną trasę ze śmieciarką Miecią, bo wiemy jak istotne są kwestie związane z zamykaniem obiegu opakowań z tworzyw sztucznych oraz czystości mórz i plaż, na których wypoczywamy. Zamykanie obiegu poprzez ponowne wykorzystanie surowców jest jednym z priorytetów ochrony środowiskowa w sieci Biedronka. Przykładowo, prawie 110 tys. koszy zakupowych na kółkach i ponad 1250 wózków w naszych sklepach powstało z poddanych recyklingowi, wyłowionych z mórz i oceanów lin oraz sieci rybackich wykonanych z tworzyw sztucznych, co pozwoliło na zaoszczędzenie blisko 70 ton plastiku pierwotnego - mówi Natalia Przybytkowska-Łasak, menager ds. ochrony środowiska w sieci Biedronka.

Tegoroczna trasa Mieci obejmuje 15 turystycznych, nadmorskich miejscowości. Śmieciarka Miecia pojawi się na parkingach sklepów Biedronka, a także w Helu w okolicy Fokarium w godzinach 12:00 -20:00, gdzie planowany jest dłuższy postój i śmieciarkę będzie można tam zwiedzać przez tydzień.  

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum