Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Smooke.pl zamierza w ciągu dwóch lat posiadać 50 placówek

- Bezpośrednia sprzedaż e-papierosów koncentruje się obecnie w centrach handlowych, których powierzchnie należą do najdroższych na rynku. W stosunku do zwykłych lokalizacji poza galeriami, różnica jest nawet czterokrotnie większa. Rekompensatą kosztów są wyższe ceny e-papierosów i akcesoriów - mówi Paweł Zieliński, właściciel SMOOKE.pl.
Reklama

SMOOKE.PL, sieć z e-papierosami i akcesoriami zamierza w ciągu dwóch lat posiadać 50 placówek. Polityka firmy nastawiona jest na optymalizację kosztów związanych z rozwojem sieci.  

SMOOKE.pl jest pierwszą siecią stacjonarnych sklepów z e-papierosami, która rozwija się bezpośrednio przy ulicy, głównie na osiedlach mieszkaniowych. Firma wybiera tańsze lokalizacje z krótkim okresem wypowiedzenia. Oszczędzając na utrzymaniu placówek może zaoferować taki sam produkt co gdzie indziej, tylko tańszy. - Aktualnie za wynajem naszych sklepów płacimy ok. 3 tys. zł. Zawieramy również umowy z miesięcznym okresem wypowiedzenia. W galeriach wynosi on zwykle dwa lata, co bardziej związuje partnera z daną lokalizacją. To stwarza ryzyko w przypadku niepowodzenia biznesu - mówi Paweł Zieliński.

W 2013 roku sieć SMOOKE.pl zwiększyła obroty w swoich sklepach o 56 proc. w stosunku do roku wcześniejszego. W 2014 roku chce by były one jeszcze większe. Przybywa również placówek SMOOKE.pl. Obecnie pod szyldem sieci funkcjonuje 21 punktów - 5 własnych i 16 licencyjnych. W 2014 roku firma chce uruchomić 15 sklepów licencyjnych i 3 własne. 3 z nich zostanie otwartych na przełomie lutego i marca. SMOOKE.pl wybiera miasta od 50 tys. zł.

Koszt inwestycji w sklep franczyzowy SMOOKE.pl wynosi od 10 do 15 tys. zł. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum