Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sobolewski: nie ma planów wprowadzenia stanu wyjątkowego

Nie ma planów wprowadzenia stanu wyjątkowego, wiązałby się on z mnóstwem ograniczeń, m.in. w sferze gospodarczej i społecznej - oświadczył szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski pytany w kontekście możliwości ograniczeń protestów po wyroku TK w związku z nasileniem się epidemii.
Reklama

Wielotysięczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego trwają od zeszłego czwartku. To skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający - na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki zaapelował o odwołanie planowanych na piątek protestów ze względu na nasilającą się w kraju epidemię koronawirusa. Jak podkreślił, protesty w takich warunkach są zagrożeniem dla życia m.in. seniorów.

Sobolewski był pytany w Programie 3 Polskiego Radia, czy możliwe jest wprowadzenie stanu wyjątkowego dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego Polakom.

"Nie ma takich planów, nie ma takich założeń o stanie wyjątkowym" - oświadczył Sobolewski. Jak podkreślił, "stan wyjątkowy wiązałby się z mnóstwem innych ograniczeń, ale nie tylko w sferze społecznej i gospodarczej".

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum