Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sondaż: Zmiana władzy nie zahamuje drożyzny

Nie wierzymy, że zmiana władzy zahamuje rekordową inflację. 58 proc. Polaków uważa, że ewentualna wygrana PO w wyborach nie mogłaby w tym pomóc – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu". Wyniki sondażu opublikowano w środowym wydaniu dziennika.
Reklama

Jak czytamy w środowym "Super Expressie", problem rosnących gwałtownie cen jest często poruszany przez polityków opozycji, którzy obarczają rząd częściową winą za drożyznę. Dlatego Instytut Badań Pollster na zlecenie gazety zadał respondentom pytanie: "czy jeśli PO dojdzie do władzy, to zatrzyma wzrost cen produktów i usług?".

"Większość badanych udzieliła odmowej odpowiedzi" - informuje środowy "Super Express". Z danych opublikowanych przez gazetę wynika, że 58 proc. respondentów uważa, że PO nie zatrzyma wzrostu cen produktów i usług, 31 proc. twierdzi, że PO zatrzyma inflację, a 11 proc. nie ma zdania.

"Ludzie orientują się, że inflacja zależy od prawidłowości gospodarczych, od czynników zewnętrznych, jak wzrost cen energii czy wojna, a jeśli one zależą od polityków, to od zagranicznych, jak Putin" - powiedział cytowany przez "SE" socjolog prof. Henryk Domański.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum