Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

SPAR Group Ltd oficjalnie inwestorem Piotra i Pawła

SPAR Group Ltd potwierdza zamiar inwestycji w sieć detaliczną Piotr i Paweł w Polsce. O tej inwestycji jako pierwszy informował portal dlahandlu.pl. Inwestycja wymagać będzie uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Wstępna umowa między stronami zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni, po czym zostanie złożony stosowny wniosek do UOKiK.
Reklama

Szczegółowe informacje dotyczące planowanej inwestycji umowy zostaną przekazane po zatwierdzeniu inwestycji przez prezesa UOKiK.

Spar Group Ltd jest notowana na giełdzie w Johannesburgu. W latach 60-tych XX wieku została master franczyzobiorcą Spara na rynek RPA. Obecnie Spar Group Ltd działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii i Szwajcarii.

SPAR to największa dobrowolna organizacja handlowa na świecie, zrzeszająca niezależnych detalistów i hurtowników. Celem SPAR Group Ltd. jest zapewnienie struktury i siły nabywczej niezależnym detalistom. 

Sieć Piotr i Paweł prowadzi działalność w 70 placówkach oraz w sklepie e-piotripawel.pl. W ramach restrukturyzacji firma dokonała optymalizacji funkcjonowania e-sklepu, relokując magazyn przeznaczony do jego obsługi z Ożarowa do Blue City. 

Sieć handlowa Piotr i Paweł została założona w 1990 roku. Twórcami firmy są Eleonora Woś i jej synowie Piotr i Paweł Woś. W ramach sieci działało w ostatnich latach ok. 140 sklepów, z czego 57 to placówki własne, pozostałe zaś – franczyzowe. Obecnie wszystkich sklepów jest 70.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum