Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Spar: Ostrożniej patrzymy na lokalizacje w centrach handlowych

W marcu mija rok pandemii. Rozmawiamy z sieciami handlowymi, jak funkcjonowały przez ten czas, co się u nich zmieniło i z czym wchodzą w kolejny rok. Tomasz Syller, CEO, Członek Zarządu Wasz Sklep Spar sp. z o.o. mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl, że sieć planuje rozwinąć segment mniejszych sklepów i ostrożniej patrzy na lokalizacje w centrach handlowych.
Reklama

Tomasz Syller zauważa, że pandemia koronawirusa stała się istotnym czynnikiem, który wpłynął na światową gospodarkę i większość jej gałęzi, w tym sektor handlowy, ucierpiało.

- Jednak w porównaniu do tego, co działo się w Europie i na świecie, polski handel wyszedł ze starcia z pandemią obronną ręką. Całościowo sektor spożywczy okazał się być odporny na skutki pandemii i spodziewamy się, że dość szybko się „odbije”. W Polsce powróci do poprzedniego poziomu być może już w przyszłym roku. Już teraz zauważyliśmy, że ruch w mniejszych sklepach jest zadowalający, a wartość koszyka zakupowego w tych placówkach jest wyższa. Niestety zakładamy, że znacznie dłużej zajmie odbudowanie pozycji centrów handlowych, ponieważ konsumenci mogą obawiać się zakażenia koronawirusem w miejscach o dużym natężeniu ruchu - mówi.

- W rezultacie pandemii ostrożniej spoglądamy na lokalizacje w centrach handlowych, ale z pewnością ich nie przekreślamy. Z drugiej strony, chcemy rozwinąć segment mniejszych sklepów, prowadzonych w lokalizacjach poza centrami handlowymi przez niezależnych partnerów detalicznych. Aktywnie pracujemy nad ekspansją naszej sieci i pozyskiwaniem nowych detalistów - dodaje.

Więcej na portalspozywczy.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (4)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum