Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

SPAR wchodzi na nowy rynek. Powalczy o klientów z Carrefourem

Shufersal, największa sieć supermarketów w Izraelu, podpisała umowę na utworzenie w kraju sieci sklepów pod szyldem SPAR.
Reklama

W ramach protokołu ustaleń Shufersal zapowiedział, że zainwestuje dziesiątki milionów szekli, aby otworzyć co najmniej 10 oddziałów SPAR w ciągu najbliższych trzech lat. Produkty SPAR będą też sprzedawane na wyłączność w innych sklepach prowadzonych przez Shufersal.

Umowa podlega zatwierdzeniu przez SPAR International i izraelski organ ochrony konkurencji.

SPAR w Izraelu - jak ma rozwijać biznes?

Shufersal dołączy jako udziałowiec do korporacji kontrolowanej przez izraelskiego biznesmena Amita Zeeva, która zawrze umowę licencyjną ze SPAR. Umowa ta będzie obejmować prawo do zakładania sklepów SPAR w Izraelu oraz prawo do importu i sprzedaży około 10 000 produktów pod  marką własną SPAR.

 

Zeev będzie pełnił funkcję dyrektora naczelnego nowego podmiotu.

Współpraca z międzynarodowymi sieciami handlowymi

- Shufersal bada i promuje szereg motorów wzrostu, z których jednym jest współpraca z międzynarodową siecią. Produkty SPAR będą sprzedawane po uczciwych cenach, które są znacznie niższe niż u konkurentów, przyczyniając się w ten sposób do obniżenia kosztów życia w Izraelu  — powiedział dyrektor generalny Shufersal, Ori Watermann.

Stopa inflacji w Izraelu osiągnęła w listopadzie najwyższy poziom od 14 lat i wyniosła 5,3%.

Carrefour też wchodzi na izraelski rynek

Francuski detalista Carrefour również zaczął wchodzić na rynek izraelski i chce zawalczyć o portfele klientów niskimi cenami.  Na mocy umowy zawartej w marcu 150 oddziałów Yeinot Bitan zostanie przekształconych w Carrefour.

Zeev zapowiedział, że ma podobny plan i rozmawiał już z kilkoma izraelskimi sieciami supermarketów w celu włączenia ich do sieci SPAR. Detalista ma ponad 13 tys. sklepów w 48 krajach.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum