Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Specjał przejmuje Ren. Potrzebna decyzja UOKiK

9 maja 2022r. PPHU Specjał podpisał umowę nabycia 100% udziałów w spółce Ren. Warunkiem transakcji przejęcia jest uzyskanie pozytywnej decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Reklama

W ramach uzgodnionej transakcji Grupa Specjał dostarczy Ren dodatkowe istotne finansowanie oraz wesprze Ren w zakresie zarządzania oraz know-how.
Zakup Ren pozwoli na rozszerzenie działalności Grupy Specjał o nowy segment dystrybucji żywności mrożonej - Ren ze swoją strukturą 11 oddziałów w całej Polsce oraz z bardzo doświadczoną kadrą stanowi platformę dla szybkiego rozwoju sprzedaży w tym segmencie. G

rupa Specjał planuje istotnie wesprzeć Ren finansowo i operacyjnie a firmy wierzą, że Ren ma szanse uzyskać pozycję lidera szybko rosnącego rynku dystrybucji żywności mrożonej. W szczególności realizacja uzgodnionej transakcji pozwoli na umocnienie relacji Ren z kluczowym dostawcami, dalszą poprawę obsługi klientów z kanałów detalicznego i Horeca.
Grupa Specjał to dystrybutor żywności z rocznymi przychodami przekraczającymi 2 miliardy PLN, specjalizujący się przede wszystkim w dystrybucji produktów ogólnospożywczych, alkoholi i nabiału. Ren to jeden z większych dystrybutorów żywności mrożonej z rocznymi przychodami przekraczającymi 340 milionów złotych.

Firma REN powstała w 1991 roku w Radomiu. 14 grudnia 2017 r. Ashton Moss (właściciel 100 proc. udziałów w spółce Ren) oraz byli właściciele Ren (Państwo Pyłka, działający poprzez podmiot O&M) zawarli ugodę, w ramach której została potwierdzona ważność i skuteczność umowy sprzedaży udziałów w Ren. Zakończyło to spór trwający od kwietnia 2016 roku.

Ashton Moss zgodził się na zapłatę części odroczonej ceny sprzedaży udziałów na rzecz Państwa Pyłków, a strony uzgodniły zakończenie wszystkich toczących się pomiędzy nimi sporów prawnych.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum