Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Społem poza Krajową Grupą Spożywczą. Definitywnie?

Krajowa Grupa Spożywcza jednak nie będzie miała w swoim składzie spółdzielczych sklepów "Społem", choć te były zainteresowane współpracą z Ministerstwem Aktywów Państwowych. Dlaczego nie doszło do porozumienia? Pytamy Ryszarda Jaśkowskiego, prezesa zarządu KZRSS "Społem".
Reklama

- Rozmowy były zaawansowane, ale detale zdecydowały, iż na razie jesteśmy tylko obserwatorem rozwijającego się projektu. Nie jesteśmy jako "Społem" jedną organizacją, lecz łączy nas wspólne logo. Jeżeli pojawi się oferta partnerskiej współpracy z MAP i tym projektem, jesteśmy gotowi wrócić do rozmów. Każda ze spółdzielni jest wspólną własnością jej członków, a związek "Społem" reprezentuje je na zewnątrz - mówi w rozmowie z dlahandlu.pl Ryszard Jaśkowski, prezes zarządu KZRSS "Społem".

Czym jest Krajowa Grupa Spożywcza?

Przypomnijmy, 12 maja br. Sąd Rejonowy w Toruniu dokonał wpisu świadczącego o zmianie nazwy firmy „Krajowa Spółka Cukrowa Spółka Akcyjna” na „Krajowa Grupa Spożywcza Spółka Akcyjna”.

W skład KGS wchodzą: PZZ w Stoisławiu, ICS Moldova Zahar, PPZ Trzemeszno, DANKO, Poznańska Hodowla Roślin, Małopolska Hodowla Roślin, Fabryka Cukierków „Pszczółka”, Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego, Pomorsko – Mazurska Hodowla Ziemniaka, „ZETPEZET” w Pile, ELEWARR, Zamojskie Zakłady Zbożowe, KR Kietrz, Polanowice.

MAP wiąże duże nadzieje z Krajową Grupą Spożywczą

W ostatnich dniach marca br. wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin podał informację o podpisaniu umowy o przekazaniu przez KOWR nadzoru właścicielskiego nad 7 spółkami z sektora rolno-spożywczego, która pozwala sfinalizować proces tworzenia Krajowej Grupy Spożywczej.

- Elementem, który przyświecał nam przy powołaniu Krajowej Grupy Spożywczej jest kwestia związana z pośrednią możliwością stabilizowania cen. Krajowa Grupa Spożywcza jest podmiotem, który zwiększy w stosunku do Krajowej Spółki Cukrowej przychody o blisko 30 proc. i będzie sukcesywnie rozwijał każdy z segmentów, który ma – mówił wtedy wiceminister.

Szacowane przychody Krajowej Grupy Spożywczej będą oscylowały na poziomie 3,5 mld zł rocznie, co będzie stanowiło wzrost o 35 proc. w stosunku do obecnych przychodów KSC. Nastąpi dywersyfikacja działalności spółek Skarbu Państwa m.in.: rozpoczęcie działalności w nowych segmentach jak nasiennictwo, hodowla roślin, wzrost przychodu w sektorze zboża i mąki o ponad 300 mln zł, a w sektorze skrobi o blisko 50 mln zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum