Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Spółka Palikota pozyskała 7,5 mln zł. Cel przejęcie Browaru w Niechanowie

Dokonano przydziału blisko 70% akcji serii K w ramach zakończenia oferty publicznej Manufaktury Piwa Wódki i Wina S.A. Holding zarządzany przez Janusza Palikota zdołał pozyskać ponad 7,5 mln zł w ramach oferty publicznej.
Reklama

W ramach publicznej oferty Manufaktury Piwa Wódki i Wina S.A. przydzielono inwestorom 139.265 akcji nowej emisji serii K z oferowanych łącznie 203.371 walorów. Oznacza to realizację emisji na poziomie blisko 70%. Wszystkie akcje przydzielono w ramach transzy małych inwestorów, która została wyczerpana niemal w całości (ponad 94%). Cena emisyjna oferowanych papierów wynosiła 54 zł, co implikuje wartość 100% akcji spółki powyżej 300 mln zł. Wpływy z przeprowadzonej oferty wyniosły ponad 7,5 mln zł brutto. Manufaktura Piwa Wódki i Wina zamierza przeznaczyć środki finansowe pozyskane z emisji akcji serii K w całości na kapitał obrotowy.

W kolejnym kroku, po rejestracji podniesienia kapitałów w KRS, spółka będzie się ubiegać o wprowadzenie swoich papierów do obrotu na rynku NewConnect.  Intencją zarządu spółki jest, aby akcje nowej emisji serii K oraz część akcji istniejących zadebiutowały w obrocie zorganizowanym w II lub III kwartale 2022 roku.

W ramach planowanej rozbudowy w 2023 roku przejęta ma zostać spółka Browar w Niechanowie 

Wszystkie podmioty w Grupie MPWiW pracują na rzecz maksymalizacji i konsolidacji wyniku. Poszczególne spółki tworzą unikatowy łańcuch wartości uzupełniających się produktów, wspierany przez spójny system sprzedaży oraz marketingu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum