Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Spółka Williama Careya chce przejąć polski oddział Distribev Orbico

United Beverages z Torunia chce przejąć kontrolę nad Distribev Orbico z Warszawy. Transakcja ma polegać na nabyciu od spółki Orbico z siedzibą w Zagrzebiu 80% udziałów dających prawo do sprawowania kontroli nad warszawską spółką.


Reklama

United Beverages S.A. jest spółką w grupie kapitałowej, bezpośrednio kontrolowaną przez W.C. Holdings Ltd. z siedzibą w Limassol na Cyprze. Grupa kapitałowa, w której skład wchodzi United Beverages S.A. obejmuje grupę spółek kontrolowanych przez osobę fizyczną, Williama Vernona Careya, która koncentruje swoją działalność na hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej (Detal Partner Sp. z o.o., MAC Sp. z o.o., System Sp. z. o.o.) prowadzą działalność w zakresie detalicznej sprzedaży napojów alkoholowych oraz bezalkoholowych poprzez sieć wyspecjalizowanych sklepów detalicznych.

Spółka Detal Partner Sp. z o.o. prowadzi również sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów alkoholowych i bezalkoholowych i wyrobów tytoniowych. Ponadto spółka Alco-Trade prowadzi działalność w zakresie hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz sprzedaży detalicznej napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Grupa kapitałowa, w której skład wchodzi spółka Distribev Orbico Sp. z.o.o. obejmuje grupę spółek kontrolowanych przez osobę fizyczną, Branko Roglića. Spółka Distribev Orbico bezpośrednio kontrolowana jest przez spółkę Orbico d.o.o. z siedzibą w Zagrzebiu.

Analiza rynku sporządzana przez United Beverages zdaje się wskazywać, że koncentracja nie spowoduje żadnych negatywnych skutków dla rynku, w tym konkurentów, kontrahentów i konsumentów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum