Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Spółka zależna Eurocashu przejmie sieć ABC

Zarząd Eurocash S.A. przekazał projekty uchwał na Zwyczajne Walne Zgromadzenie spółki, zwołane na 30 czerwca 2022 rok. Jednym z nich jest wyrażenie przez akcjonariuszy zgody na zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) na rzecz spółki zależnej. Chodzi o sieć sklepów franczyzowych ABC.
Reklama

Jak czytamy w projekcie uchwały, chodzi o zbycie zorganizowanej części
przedsiębiorstwa (ZCP), obejmującej zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności w postaci
detalicznej sieci sklepów franczyzowych „ABC”. Zwyczajne Walne Zgromadzenie ma wyrazić także zgodę na przejęcie przez podmiot zależny wszelkich zobowiązań związanych z ZCP lub działalnością prowadzoną przez spółkę w ramach ZCP.

- Zbycie ZCP dokonane zostanie w ten sposób, iż wniesione ono zostanie tytułem aportu do spółki zależnej (tj. spółki, w której Eurocash – bezpośrednio lub pośrednio – posiada 100% udziałów) - podano.

W projekcie uchwał znalazła się także propozycja przeznaczenia całego zysku netto za 2021 rok, w kwocie 137 mln zł, na kapitał zapasowy.

Pod szyldem ABC – największej detalicznej sieci handlowej, organizowanej przez Grupę Eurocash – działa obecnie ponad 9 tys. lokalnych sklepów w całej Polsce, prowadzonych przez niezależnych przedsiębiorców.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum