Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sprawca brutalnego pobicia sprzedawczyni ścigany listem gończym; będzie wniosek o ENA

Główny podejrzany w sprawie brutalnego pobicia ekspedientki jednego ze sklepów w Radomiu jest ścigany listem gończym. Prokuratura będzie też wnioskować do miejscowego sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania.
Reklama

Jak poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Beata Galas, najprawdopodobniej we wtorek śledczy skierują do Sądu Rejonowego w Radomiu wniosek o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA). Zgoda sądu umożliwi aresztowanie mężczyzny, jeśli tylko zostanie on zatrzymany. Na razie - według ustaleń śledczych - 37-latek ukrywa się za granicą.

W ub. tygodniu prokurator wydał za mężczyzną list gończy. Trafił on do wszystkich jednostek policji w całym kraju, straży granicznej i na lotniska.

37-latek pobił sprzedawczynię, bo ta odmówiła mu sprzedaży papierosów, gdyż sklep był już nieczynny. Wówczas - jak wynika z zapisu monitoringu - oburzony mężczyzna wyszedł na zewnątrz, chwycił stojącą obok sklepu drewnianą europaletę i kilkakrotnie uderzając nią w drzwi wejściowe, wybił szybę.

Gdy kobieta wybiegła ze sklepu, napastnik brutalnie ją zaatakował. W jej obronie stanął jej 19-letni syn i jego kolega, którzy również zostali pobici przez 37-latka i jego dwóch znajomych. 50-latka doznała obrażeń w postaci wieloodłamowych złamań kości twarzoczaszki, które - zdaniem biegłego - spowodowały trwałe zniekształcenie twarzy.

Z ustaleń śledczych wynika, że niedługo po pobiciu, zanim policjanci zdążyli go zatrzymać, 37-latek wyleciał do Wielkiej Brytanii.

Prokuratura postawiła mu cztery zarzuty. Najpoważniejszy z nich dotyczy usiłowania zabójstwa 50-letniej sprzedawczyni sklepu "Żabka" w Radomiu i spowodowania ciężkiego uszczerbku na jej zdrowiu. Za zarzucany czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum