Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sprytne kasy w sklepach Żabka. Wystarczy zmienić tryb a staną się samoobsługowe

W 2021 r. sieć Żabka wprowadziła do swoich sklepów tzw. dualne kasy, które może obsługiwać zarówno pracownik, jak i klient (wersja kasy samoobsługowej). W ubiegłym roku skorzystało z nich około 10% klientów.
Reklama

W 2021 roku sieć Żabka wprowadziła kasy, które w zależności od wybranego trybu mogą pełnić różne role. Na co dzień są to zwykłe kasy obsługiwane przez pracowników sklepów, natomiast po odwróceniu ekranu
kasy i skanera w stronę klienta, kasa przełącza się w tryb samoobsługi, dzięki czemu klient może sam zeskanować produkty, kod aplikacji Żappka i dokonać płatności kartą.

Dualna kasa w sklepach Żabka

- Możliwość samodzielnego korzystania z kasy pozwala skrócić czas obsługi, a tym samym jest szybszą i bardziej wygodną formą robienia zakupów. Ułatwia również pracę franczyzobiorcom i ich pracownikom, którzy są w stanie szybciej obsłużyć większą liczbę klientów, w szczególności w godzinach szczytu. Jest to również opcja dla klientów, którzy z różnych względów preferują dokonywanie zakupów bez kontaktu z obsługą sklepu. Kasy samoobsługowe stały się bardzo popularne wśród klientów, szczególnie tych, którzy do sklepu przychodzą tylko po kilka rzeczy - wyjaśnia sieć.

W badaniu satysfakcji użytkownicy kasy samoobsługowej są zadowoleni
z łatwości i intuicyjności korzystania z tej formy zakupów – wynik badania NPS klientów dla tego rozwiązania wyniósł 74 punkty.

- Wynik ten stanowi bardzo dobrą bazę do dalszych działań promujących
ten rodzaj kas wśród naszych klientów. W 2021 roku około 10% z nich korzystało z kas samoobsługowych - podsumowuje Żabka w swoim raporcie odpowiedzialności.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum