Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sprzedali wszystkie sklepy Metro

Wszystkie belgijskie sklepy Metro znalazły nowych właścicieli. Placówka w Antwerpii Północnej zostanie przejęta przez Horeca Totaal, firmę z Brugii, która była jednym z czterech pierwotnych kandydatów do przejęcia całej sieci.
Reklama

Metro w Belgii pod nowymi skrzydłami

Dla grupy z Brugii przejęcie oznacza rozpoczęcie dużej operacji logistycznej: oddział w Antwerpii ma już od 2021 r., ale teraz zostanie ponownie zamknięty na rzecz nowej lokalizacji w Antwerpii Północnej, która ma wystartować latem.

W ubiegłym roku holenderska hurtownia Sligro złożyła ofertę na dziesięć z jedenastu sklepów Metro w Belgii – ale nie na ten w Antwerpii, ponieważ znajdował się zbyt blisko istniejącego sklepu Sligro. Ostatecznie Sligro przekształciło dziewięć sklepów w Sligro-M, a sklep w Gandawie został scedowany na lokalnego dostawcę, firmę Van Zon.

Były dyrektor Metro z pustymi rękami

Ostatnie przejęcie oznacza, że oferty ​​trzech z czterech kandydatów zostały zaakceptowane. Jedynym, który pozostał z pustymi rękami, jest były dyrektor generalny tej sieci, Vincent Nolf.

Przejęli Metro i Makro, by je sprzedać

Od czerwca ubiegłego roku właścicielem belgijskiego Metro i Makro była firma Bronze Properties.

Ten oddział niemieckiego giganta handlu detalicznego (Metro AG) przynosił spore straty. W 2021 roku roku stracił „tylko” 42 mln euro, co było najlepszym wynikiem od lat. W momencie przejęcia Bronze Propoerties zapowiedziała, że wyprowadzenie spółki na prostą zajmie trochę czasu. Potem jasne stało się, że  dotychczasowa struktura działalności Makro Cash & Carry Belgia oraz trudności finansowe, z jakimi borykała się spółka, zagrażają ciągłości funkcjonowania. Dlatego Bronze Properties zdecydowało się na sprzedaż poszczególnych części przedsiębiorstwa.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum