Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Średnia kwota przeznaczona na świadczenia pozapłacowe dla pracownika to 948 zł

Wzrosty zatrudnienia i kurczący się rynek bezrobotnych oznacza, że firmy stoją przed wyzwaniem pozyskania i utrzymania pracowników. Jednym z kluczowych elementów skutecznej polityki kadrowej są benefity. Z raportu Sedlak&Sedlak „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2018 roku” wynika, że wśród najpowszechniejszych benefitów znalazły się: karnety na siłownie i do klubów fitness – w 2018 roku otrzymywało go 51,6 proc., ubezpieczenie na życie – 42,5 proc. oraz telefon służbowy do użytku prywatnego – 39,7 proc.
Reklama

Na przestrzeni lat coraz ważniejszym benefitem jest ubezpieczenie zdrowotne. Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń – podanych w grudniu 2018 roku – wynika, że już 2,4 mln osób posiada dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Liczba ubezpieczonych wzrosła w ciągu roku aż o 20 proc. Ubezpieczenia zdrowotne w postaci benefitów będą się w Polsce rozwijać. W ciągu pierwszych trzech kwartałów wydaliśmy na dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne 586 mln zł. To prawie 19 proc. więcej niż rok wcześniej. Pracodawcy inwestują w ten benefit z dwóch powodów. Jednym jest kwestia walki o utrzymanie pracownika, z drugiej kwestia dbałości o jego zdrowie. Z danych ZUS wynika, że w 2017 r. przedsiębiorcy wydali z własnej kieszeni 6,3 mld zł, finansując pierwszy miesiąc zwolnienia lekarskiego swoich pracowników.

 Pracodawcy oferują coraz więcej, bo zwiększają budżety na świadczenia pozapłacowe. Z badania „Drogowskaz motywacyjny 2018” przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown na zlecenie Sodexo Benefits nad Rewards Services wynika, że średnia kwota przeznaczona rocznie na świadczenia pozapłacowe na jednego pracownika wynosi już 948 zł. Budżety motywacyjne wzrosły w co czwartej firmie (27 proc.).

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum