Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Start aplikacji Żabki to moment na pozyskanie e-maili klientów

Żabka na swojej stronie uruchomiła zakładkę poświęconą aplikacji mobilnej, w sklepch zaś pojawiły się ulotki w kształcie smartfona, informujące o rychłym starcie aplikacji.
Reklama

Żabka zachęca klientów aby zeskanowali kod QR z ulotki lub weszli na stronę zabka.pl/aplikacja i zostawili swój e-mail, udzielając sieci zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dzięki temu klient jako pierwszy dowie się o starcie aplikacji, w której będzie można zbierać punkty i wymieniać je na nagrody, otrzymywać spersonalizowane promocje oraz korzystać z nowych ofert. 

Wprowadzenie aplikacji zapowiadał we wrześniu 2018 r. Tomasz Suchański, prezes sieci. Informował wówczas, że w ten sposób sieć chce budować relacje z klientami. Docelowo aplikacja będzie pozwalała nie tylko poznać preferencje zakupowe klientów, ale także opłacać zakupy. Koncepcja zakłada aktywne wykorzystanie sztucznej inteligencji, która priorytetyzuje informacje i wybiera odpowiedni przekaz według miejsca czy oczekiwań nabywcy.

Obsługa każdego klienta w sposób spersonalizowany wymaga przetwarzania gigantycznych ilości danych, co jest możliwe dzięki mocy obliczeniowej dostępnej w chmurze Microsoft Azure oraz systemom zaawansowanej analityki do łączenia różnych informacji - dotyczących poprzednich zakupów, geolokalizacji, czy dostępnych produktów i promocji. Dzięki temu aplikacja mobilna Żabki będzie pełnić funkcję nie tylko programu lojalnościowego, ale także kanału komunikacji z klientami.

Ostatnio o Żabce zrobiło się głośno w kontekście listu intecyjnego podpisanego przez CVC Capital Partners (właściciela sieci Żabka) ze szkołą o. Rydzyka w Toruniu. Łączone jest to z wstrzymaniem prac nad tzw. lex Żabka, czyli proponowanym zakazem handlu w niedziele także dla sklepów tej sieci.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum