Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Startuje budowa Waimea Logistic Park Korczowa

Budowa pierwszej hali A w ramach projektu Waimea Logistic Park Korczowa na Podkarpaciu rozpoczęła się 17 sierpnia. centrum Znajdzie się tu centrum  obsługi kierowców TIR wraz z powierzchniami magazynowymi. Plac budowy został przekazany generalnemu wykonawcy firmie Trasko-Inwest. Finansowanie inwestycji zapewnia BOŚ Bank S.A. Oddział Szczecin.
Reklama

Inwestorem kompleksu logistycznego Waimea Logistic Park Korczowa jest spółka EAST A4 Logistic Park 1 należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A. Wraz z rozpoczęciem budowy inwestor podjął decyzję o zmianie nazwy budowanego parku logistycznego. Dotychczasowa, robocza nazwa projektu EAST A4 Logistic Park, została zmieniona na Waimea Logistic Park Korczowa, tak aby wskazywała dokładną lokalizację inwestycji położonej 3 km od największego przejścia granicznego Polska-Ukraina – Korczowa. W ramach pierwszej fazy realizowanego projektu magazynowo-produkcyjnego wraz z centrum obsługi kierowców TIR zostanie wybudowana hala o powierzchni 7 200 mkw., jej otwarcie zaplanowano na I kw. 2016 roku. 

Projekt Waimea Logistic Park Korczowa o łącznej powierzchni 50 tys. mkw. powstaje na 12 hektarowej działce, bezpośrednio przy autostradzie A4, wchodzącej w skład europejskiej drogi międzynarodowej E40, na granicy Unii Europejskiej i Ukrainy. Waimea Logistic Park Korczowa adresowany jest do firm z całej Europy, a w szczególności tych, które przed dostarczeniem towarów na Ukrainę czy inne rynki wschodnie będą chciały magazynować, konfekcjonować, czy skorzystać z dostępnych usług logistycznych jeszcze na terenie Unii Europejskiej. W pierwszym etapie inwestycji powstanie terminal przeładunkowy wraz z centrum obsługi kierowców TIR.

Przez granicę w Korczowej codziennie przejeżdża ponad 450 ciężarówek. Waimea Logistic Park Korczowa będzie oferować plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i osobowych, parking strzeżony dla TIR-ów, całodobowy serwis ciężarówek, zaplecze socjalne dla kierowców wraz z kantyną. Pracę na terenie obiektu może znaleźć nawet 2 tys. osób – dodaje Andrzej Rosiński. W ramach projektu Waimea Logistic Park Korczowa powstaną trzy hale wraz z powierzchnią biurową, parkingami, możliwością produkcji i skorzystania z usług logistycznych. Wszystkie budynki będą wyposażone w rozwiązania techniczne zapewniające warunki do wysokiego składowania oraz magazynowania produktów spożywczych w temperaturach od 6 do -25 stopni. Docelowo na terenie parku będą funkcjonowały agencje celne i spedycyjne, punkty odprawy celnej oraz kantor wymiany walut.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum