Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Stokrotka przejmuje sieć sklepów MIX

Sieć Stokrotka 7 grudnia 2015 zawarła ze spółką KOMBI-2 w Żorach prowadzącą sieć sklepów pod nazwą MIX, umowę na podstawie której Stokrotka przejmie 9 lokalizacji sieci MIX znajdujących się w miastach takich jak Żory, Jastrzębie Zdrój, Pszczyna, Knurów i Czeladź.
Reklama

Średnia wielkość przejmowanych sklepów wynosi około 350 mkw. Wszystkie z nich to lokalizacje o charakterze osiedlowym wpisujące się w aktualną strategię rozwoju spółki Stokrotka. Proces włączania sklepów do sieci Stokrotka rozpocznie się w drugiej połowie stycznia 2016 roku.

Podpisana umowa jest wynikiem prowadzonych przez Stokrotkę działań ukierunkowanych oprócz rozwoju organicznego, na nabywanie od innych przedsiębiorców funkcjonujących na rynku lokalizacji. Jest to druga taka transakcja przeprowadzona w bieżącym roku. W ramach pierwszej z nich Stokrotka włączyła do swojej sieci 19 lokalizacji przejętych od spółek FRAC. W związku z rosnącym zainteresowaniem przedstawicieli polskiego handlu taką formułą wychodzenia z rynku detalicznego, spółka Stokrotka będzie aktywna w obszarze przejmowania lokalizacji, jak i nabywania mniejszych podmiotów detalicznych, co powinno przełożyć się na większą ilość nowych Stokrotek.

Aktualnie Stokrotka ma już 321 sklepów, z czego 71 zostało otwartych od początku 2015 roku. Znacznemu przyspieszeniu uległo również tempo rozwoju sklepów w formacie franczyzowym.

Stokrotka stanowi część detaliczną Grupy Kapitałowej Emperia, której koordynatorem jest Emperia Holding S.A. notowana od 2002 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych.
Stokrotka powstała w 1994 roku w Lublinie. Pierwsza placówka detaliczna tej sieci rozpoczęła swoje funkcjonowanie w 1996 roku w Łęcznej koło Lublina.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum