Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Stokrotka z nowym centrum dystrybucyjnym w Lublinie

Sieć Stokrotka 18 stycznia 2016 roku uruchomiła drugie centrum dystrybucji w ramach własnej sieci logistycznej.
Reklama

Na koniec ubiegłego roku Stokrotka miała już 327 sklepów, z czego 80 sieć otworzyła od początku 2015 roku. Netto Stokrotce przybyło 75 placówek. W 2016 roku Stokrotka spodziewa się nie mniej niż 100 nowych lokalizacji. W związku z tak intensywnym rozwojem sieci, spółka rozwija również własny system logistyczny.

Drugie po Teresinie, centrum dystrybucji mieści się w Strefie Ekonomicznej Felin w Lublinie. Docelowo zatrudnienie znajdzie w nim około 150 osób. Obecnie na system logistyczny sieci Stokrotka składają się dwa centra dystrybucji: w Teresinie i Lublinie oraz 8 magazynów regionalnych. W związku z planowanym intensywnym tempem rozwoju, spółka rozważa uruchomienie kolejnego centrum dystrybucji.

Stokrotka stanowi część detaliczną Grupy Kapitałowej Emperia, której koordynatorem jest Emperia Holding S.A. notowana od 2002 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Stokrotka jest spółką z polskim kapitałem, powstała w 1994 roku w Lublinie. Pierwsza placówka detaliczna tej sieci rozpoczęła swoje funkcjonowanie w 1996 roku w Łęcznej koło Lublina. Obecnie jest operatorem ponad 320 supermarketów i marketów Stokrotka zlokalizowanych na osiedlach, w mini-centrach i galeriach handlowych w całym kraju.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum