Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Stokrotka ze wzrostem przychodów LfL na poziomie 6,3 proc.

Skonsolidowane przychody Maxima Grupė wzrosły w pierwszym półroczu 2020 r. o 6,3% do 2,05 mld euro, przy czym główny wzrost wynikał z ekspansji w Polsce. Skonsolidowany wzrost przychodów ze sprzedaży detalicznej LFL wyniósł 1,2% ( przy dobrym wyniku w pierwszym kwartale + 5,2% i ujemnym wyniku w drugim kwartale - 3,4%). Negatywny wpływ na wzrost przychodów Grupy miała pandemia COVID-19.
Reklama

- Przychody Maxima grupė wzrosły o 6,3% w pierwszej połowie 2020 r. Dobre wyniki za pierwszy kwartał w połączeniu z dobrą kontrolą kosztów pozwoliły na osiągnięcie EBITDA w wysokości 163 mln euro, pomimo negatywnego wpływu COVID-19 - powiedział Vitalij Rakovski, dyrektor finansowy Maxima Grupė.

Wzrost dochodów w krajach bałtyckich był umiarkowany i wyniósł 3,9%, a LFL wyniósł -1,5%. Wzrost przychodów w Polsce i Bułgarii utrzymał się na solidnym poziomie, odpowiednio 12,2% i 23,4%, przy czym większa część pochodziła z ekspansji. Wysoki wzrost przychodów LFL w obu krajach wynikał głównie z wysokiego poziomu inflacji, a nie ze wzrostu wolumenu.

Pandemia COVID-19 przyspieszyła przejście konsumentów do handlu on-line, w wyniku czego przychody z kanału e-commerce podwoiły się w pierwszej połowie 2020 r. 

Poziom inwestycji kapitałowych w pierwszej połowie 2020 r. utrzymał się na poziomie 47 mln euro w porównaniu do 50 mln euro w tym samym okresie w 2019 r.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum