Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

#StopDrożyźnie - politycy pokazują sklepowe paragony

Politycy opozycji pokazują paragony po zakupach podstawowych produktów. Chcą w ten sposób pokazać, że ceny w ostatnim czasie wzrosły. Na profilach polityków królują głównie warzywa - pisze money.pl
Reklama

Biorący udział w akcji Bogdan Klich - były minister obrony w rządzie PO-PSL - przekonuje na swoim koncie na TT, że "ceny wzrosły drastycznie i są bardzo odczuwalne dla zwykłych rodzin". 
Jak wylicza, marchew podrożała z 1,5 zł na 5 zł za kilogram, ziemniaki z 1,5 zł za kg na 2,8 zł, a papryka z 4 zł na 7,5 zł za kilogram. Na dowód drożyzny innych produktów Klich publikuje paragon z zakupami w mięsnym, gdzie za wątróbkę, udko kurczaka, boczek i żeberka zapłacił ponad 50 zł.

Swój paragon udostępniła również posłanka Krystyna Szumilas. W tym jednak przypadku nie obyło się bez wpadki. Jak napisała " to tylko podstawowe zakupy na weekend, a kosztowały prawie 50 zł. Bez mięsa, napojów i pieczywa. Zakupy zrobione w małym wiejskim sklepie".

Do akcji #StopDrożyźnie przyłączyli się też inni politycy Koalicji Obywatelskiej. Krzysztof Brejza kupił, jak pisze, "zwykłe zakupy-warzywa, owoce, mięso na obiad, mleko i pieluchy dla dziecka. W jednej chwili nie ma 200 zł" - zauważa polityk.

Więcej na money.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum