Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Strajkujący Polacy rzucili na kolana sieć supermarketów

Dzięki Polakom strajkujący pracownicy centrów dystrybucyjnych największej sieci supermarketów w Holandii wywalczyli lepszy układ zborowy pracy obejmujący m.in. wzrost wynagrodzeń. Taką informację podał 10 maja br. dziennik „De Volkskrant”, dodając: "strajkujący Polacy rzucili na kolana Albert Heijna".
Reklama

Dziennik zauważa, że nieczęsto zdarza się, aby pracownicy tymczasowi z innych krajów angażowali się w strajki w Holandii. Wyjaśnia, że ze względu na "słabszą pozycję" obawiają się oni zwolnienia, a także utraty zarobków.

Jednak w akcji strajkowej pracowników centrów dystrybucyjnych sieci Albert Heijn stało się inaczej. Spośród 1,5 tys. strajkujących przeszło połowę stanowili pracownicy tymczasowi z innych krajów i to dzięki ich determinacji protest zakończył się sukcesem. "Wywalczono lepszy układ zbiorowy, który zakłada także podwyżkę wynagrodzeń o 10 procent" - czytamy w "De Volkskrant".

Gazeta relacjonuje, że do strajku, który rozpoczął się pod koniec ubiegłego miesiąca przyłączyło się wielu Polaków. "Holendrzy zaczęli klaskać i krzyczeć. Ktoś powiedział: pierwszy raz Polacy strajkują w Holandii" - powiedział dziennikowi jeden ze strajkujących pracowników z Polski.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ tebe/

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum