Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Szczecin/ Miasto zrezygnowało z opłaty targowej

Decyzję o rezygnacji z opłaty targowej od 1 stycznia przyszłego roku podjęli we wtorek radni Szczecina. Ma to związek m.in. z sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią.
Reklama

Za przyjęciem uchwały było 29 radnych, nikt nie był przeciw, nikt też nie wstrzymał się od głosu.

Jak wskazano w uzasadnieniu uchwały, znowelizowane przepisy ustawy o podatkach i opłatach lokalnych pozwalają na rezygnację z pobierania opłaty targowej.

"Zmniejszenie obciążenia finansowego jest istotne zwłaszcza dla małych przedsiębiorców (kolekcjonerzy, drobni kupcy, wytwórcy), gdyż z uwagi na nieopłacalne koszty (opłata targowa i opłata eksploatacyjna), często rezygnowali z udziału w organizowanych imprezach. Obniżenie kosztów działalności handlowej prowadzonej na targowiskach, jarmarkach lub bazarach przyczyni się do promocji lokalnych produktów oraz promowania ekologicznego trybu życia wśród mieszkańców" - dodano w uzasadnieniu.

Zaznaczono, że to odpowiedź "na potrzeby i wnioski lokalnych kupców".

Jak podkreślono, za zniesieniem opłaty targowej przemawia także obecna sytuacja epidemiczna. "Obecnie, gdy wiele podmiotów prowadzących działalność gospodarczą (sprzedaż towarów) zmaga się z ekonomicznymi skutkami pandemii, rezygnacja z opłaty targowej będzie ukłonem samorządu, mającym na celu wsparcie lokalnego rynku i mieszkańców miasta" - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Wskazano też, że opłata targowa ma marginalny udział w budżecie miasta, jej zniesienie nie ma zatem większego wpływu na finanse samorządu.

Opłata nie jest pobierana od pół roku - szczecińscy radni uchwałę o jej zawieszeniu w związku z zagrożeniem epidemiologicznym podjęli na początku kwietnia br.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

emb/ dym/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum