Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sztuczna inteligencja przygotuje perfekcyjnie piwo z nalewaka

Start-up Pubinno, dostawca wspieranych sztuczną inteligencją rozwiązań dla barów, przygotowuje się do wejścia do Czech i W. Brytanii. Firma opracowała nalewak AI, który m.in. zachowuje wskazany poziom pianki i temperaturę trunku - podała agencja Bloomberga.
Reklama

Nalewak Pubinno jest w stanie automatycznie dostosować parametry nalanego do kufla piwa, zachowując stały dopływ, wskazaną temperaturę, a nawet odpowiedni poziom spienienia. Według producenta połączenie urządzenia i oprogramowania zmniejsza też straty z każdej beczki piwa.

Każdy nalewak złożony jest z ponad 160 części pozyskiwanych od 50 dostawców z Chin i Szwajcarii. Montażem zajmuje się turecka spółka Karel Electronics.

Działająca już w Hiszpanii, Meksyku, Izraelu i Cyprze firma planuje wkroczyć na rynki czeski i brytyjski. Piwo z beczki odpowiada za 42 proc. jego spożycia w Wielkiej Brytanii, a w Czechach za 38 proc. - wskazał współzałożyciel start-upu Can Algul, cytując dane Jefferies Financial Group i Bank of America.

Założone w 2015 r. w Stambule Pubinno szybko przeniosło swoją siedzibę do San Francisco. Spółka planuje kolejną rundę inwestycyjną, dzięki której wycena przedsiębiorstwa ma wzrosnąć do 30 mln dolarów. Udziałami mają być zainteresowane spółki z Turcji, Izraela i USA - dodał Algul.

Obecnie Pubinno jest operatorem ponad 2 tys. zautomatyzowanych nalewaków w różnych krajach świata. Do 2023 r. firma chce dostarczyć ponad 100 tys. urządzeń i osiągnąć wycenę przekraczającą miliard dolarów. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum