Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sztuczna inteligencja zoptymalizuje łańcuch dostaw Carrefoura

Carrefour to pierwszy francuski detalista, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do optymalizacji zarządzania zapasami i zmniejszenia ilości odpadów. Sieć zintegrowała inteligentne oprogramowanie opracowane przez ekspertów SAS z łańcuchem dostaw.
Reklama

Eksperci Carrefour Supply Chain wybrali rozwiązanie Viya - oparte na sztucznej inteligencji (AI), opracowane przez lidera zaawansowanej analityki, firmę SAS. Po zakończeniu 18-miesięcznego okresu próbnego platforma SAS będzie wykorzystywana do zbierania i przetwarzania danych ze sklepów, magazynów i stron internetowych e-commerce w celu lepszego przewidywania popytu i realizacji zamówień. Inteligentne zarządzanie łańcuchem dostaw ograniczy zapasy magazynowe i nadmierne zapasy w sklepach.

Technologia AI umożliwi także osobom pracującym w nowych zawodach - takim jak specjaliści od przetwarzania danych - równoległej pracy przy planowanych zadaniach. Optymalizując pracę zespołów ds. dostaw i planowania, platforma SAS może przetwarzać różnorodne dane z systemu informacyjnego Carrefour Supply Chain. Zwiększy to także mobilność zespołów, umożliwiając im integrację nowych metod pracy i ciągłe doskonalenie procesów prognozowania. Rozwiązanie AI SAS umożliwi także ekspertom Carrefoura opracowanie algorytmów, które będą mogli wykorzystać przy innych projektach.  

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum