Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Szykują się kary dla menedżerów od UOKiK

Urząd antymonopolowy ostro bierze się za menedżerów łamiących prawo konkurencji. Do końca tego roku posypią się pierwsze sankcje finansowe – informuje środowy "Puls Biznesu".
Reklama

Według "PB" już nie tylko na firmy będzie nakładał kary pieniężne Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). "Wkrótce za prywatną kieszeń będą musieli łapać się wysokiego szczebla menedżerowie, którzy dopuścili się, zdaniem prezesa UOKiK, łamania przepisów o ochronie konkurencji" - czytamy w gazecie.

"Do końca tego roku zamierzamy zakończyć dwa postępowania, w których postawiliśmy zarzuty łamania prawa konkurencji menedżerom wysokiego szczebla. Wszystko wskazuje na to, że będą to decyzje o nałożeniu na nich kar finansowych. Warto odnotować, że tego typu kary płacone są z kieszeni każdej z ukaranych osób, a nie przez firmy je zatrudniające. Na tym etapie nie mogę podać nazwisk tych osób ani firm, na rzecz których łamały przepisy. Mogę jedynie powiedzieć, że są spoza sektora finansowego" - powiedział "PB" Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Z ustaleń "BP" ma wynikać, "że w każdej z tych dwóch spraw na celowniku urzędu jest po kilku zarządzających spółkami. Najprawdopodobniej łączna sankcja w każdej sprawie sięgnie kilkuset tysięcy złotych, a na jednego obwinionego menedżera spadnie kara wysokości około stu tysięcy złotych".

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum