Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Szyld przetrwał, spółka nie. Franczyzowa sieć działa pod nowymi rządami

Spółka Joker TNC upadła, ale franczyzę MarketVita przejęła krakowska spółka Złoty Orzech. Sieć działa na terenie ponad 40 miejscowości.
Reklama

W kwietniu 2022 r. Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Joker TNC S.A. oraz zatwierdził warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa - m.in. prawa przeznaczone do prowadzenia działalności franczyzowej pod marka MarketVita. Teraz rozwijaniem sieci zajmuje się spółka Złoty Orzech z Krakowa.

Joker TNC upada

Przypomnijmy, w maju 2014 roku po trudnym czasie związanym z Bać-Polem i odebraniem licencji na znak Spar, Leszek Bać postanowił założyć nową sieć sklepów. 8 maja rzeszowski sąd zarejestrował zmianę nazwy spółki ze Spar Polska S.A. na Joker TNC S.A. Firma zajmowała się rozwijaniem franczyzowej sieci sklepów ogólnospożywczych pod logo „Marketvita”. Później spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.

Złoty Orzech przejął franczyzę

Na stronie internetowej sieci Market Vita widzimy, że teraz prowadzi ją inna spółka - Złoty Orzech.

W sprawozdaniu tej firmy za 2022 r. czytamy, że w kwietniu Sąd Rejonowy w Rzeszowie, Wydział V Gospodarczy zatwierdził warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa upadłego Joker obejmującej organizacyjnie i finansowo wyodrębniony zespół składników materialnych i niematerialnych jak również praw, przeznaczonych do prowadzenia
działalności gospodarczej w zakresie franczyzy pod marką MarketVita.

Umowa sprzedaży w/w składników wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa została zawarta 24.06.2022 r. Wskutek zaistnienia powyższych zdarzeń spółka Złoty Orzech postanowiła zaprzestać prowadzenia działalności w obszarze związanym z handlem detalicznym oraz skupić się na rozwoju przejętej sieci franczyzowej.

Głównym udziałowcem spółki Złoty Orzech jest Norbert Sopata.

Na stronie sieci czytamy, że " MarketVita to w 100% polska sieć sklepów spożywczych.  Powstała na bazie prawie 20-letnich doświadczeń zdobytych podczas tworzenia i rozwijania sieci detalicznych na terenie Polski. Najlepsze doświadczenia i praktyki zostały wdrożone do stworzenia nowej sieci. Strategia Franczyzowa MarketVita to koncept partnerski w budowie lepszego dostępu do ofert rynkowych".

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum