Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

TakeTask - nowa aplikacja do przeprowadzania badań konsumenckich

Na polskim rynku coraz prężniej działa nowa, darmowa aplikacja TakeTask przeznaczona na urządzenia mobilne.Aplikacja TakeTask działa na zasadzie Crowdsourcingu, czyli zlecania zadań szerokiej grupie osób. Ich wykonaniem może zająć się każdy pełnoletni użytkownik smartfona z systemem operacyjnym Android, choć trwają już prace nad wersjami na systemy iOS i Windows Mobile. Po pierwszych trzech miesiącach z aplikacji korzysta już prawie 5000 użytkowników, tzw. Agentów TakeTask, a ich ilość stale rośnie.
Reklama
TakeTask ma zastosowanie w najróżniejszych branżach, jednak szczególnie dużą wartość przynosi podmiotom z branży handlowej. Zlecenia najczęściej dotyczą monitoringu cen, ekspozycji towarów na półkach, dostępności promocji, kontroli wystaw sklepowych czy badania konkurencji. Niezwykle ważne są także zadania kreatywne oraz badania opinii. Ponadto, Agenci mogą wcielać się w tajemniczych klientów, monitorować jakość usług, badać reklamy zewnętrzne i natężenie ruchu. Ciekawym zastosowaniem jest tzw. „mapowanie obszarów" - Agenci raportują w swojej okolicy konkretne punkty poszukiwane przez firmę, np. sklepy w pobliżu wyznaczonych lokalizacji czy kawiarnie z określonym rodzajem ekspresów do kawy.

 

- Agenci to przecież sprofilowani konsumenci, dzięki czemu nasz Klient może w prosty sposób nawiązać dialog ze swoją grupą docelową - mówi Tomasz Rogalski, prezes zarządu TakeTask.pl. Sieć Agentów TakeTask wciąż rośnie i obejmuje już swym zasięgiem obszar całej Polski, zarówno tereny miejskie, jak i wiejskie.

Przykładem szybkich działań może być współpraca z firmą Procter&Gamble, gdzie w ciągu 36 godzin Agenci wykonali 428 audytów związanych z marką Lenor w jednej z ogólnopolskich sieci franczyzowych, dzięki czemu poprawiono dostępność i widoczność produktów na półkach - dodaje Tomasz Rogalski.

By zostać Agentem TakeTask wystarczy pobrać aplikację na swój smartfon, podając przy tym kilka profilowych informacji. Po rejestracji pozostaje czekać na propozycje zadań w najbliższej okolicy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum