Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tchibo wierzy w galerie handlowe, ale planuje też debiut w retail parkach

Tchibo w Polsce ma 56 sklepów. W tym roku planuje otwarcie jeszcze siedmiu. Najbliższe odbędą się w Gliwicach i w Poznaniu - najpierw w sierpniu, a potem następne - we wrześniu i w październiku. W kolejnych latach, w zależności od uwarunkowań rynkowych oraz wyników salonów, ekspansja przyspieszy. Firma nadal jest wierna galeriom handlowym, ale w przyszłym roku planuje zadebiutować w retail parkach.
Reklama
  • Tchibo ma już ponad 900 sklepów na całym świecie, w tym w Niemczech - ponad 560, a w dziewięciu krajach Europy sprzedaje w sklepach internetowych. W Polsce marka działa od 30 lat.
  • W perspektywie dwóch, trzech lat Tchibo planuje uzupełnienie sieci sprzedaży o średnie miasta , takie jak: Rzeszów, Lublin, Radom, Kielce, Częstochowa, Płock i inne podobnej wielkości.
  • Jeśli chodzi o mniejsze miasta, to do tego segmentu rynku Tchibo podchodzi dość selektywnie, ale takie miasta, jak Leszno czy Nowy Sącz też znajdują się na mapie rozwoju firmy.

Tchibo kojarzy się nam głównie z kawą, ale marka ma znacznie szerszy asortyment oraz własną sieć sklepów. Są one ciekawym formatem handlowym, rozwijanym na całym świecie, prawda?

Edyta Potera, Head of Expansion Tchibo w Polsce: Rzeczywiście jest to unikatowy koncept łączący bar kawowy ze sprzedażą różnych produktów, takich jak m.in.: odzież, akcesoria sportowe czy artykuły wyposażenia wnętrz, które w cyklach tygodniowych są oferowane klientom. Przypomnę, że Tchibo jest firmą rodzinną, założoną w 1949 r., gdy pochodzący z Hamburga kupiec Max Herz wpadł na pomysł wysyłkowej sprzedaży kawy. Z czasem oferta firmy poszerzała się o produkty z kategorii gospodarstwa domowego, dekoracji, mody czy sportu. Pierwszy sklep Tchibo otwarto w Hamburgu w 1955 r. Obecnie mamy już ponad 900 sklepów na całym świecie, w tym w Niemczech - ponad 560, a w dziewięciu krajach Europy oferujemy sprzedaż w sklepach internetowych. W Polsce działamy już od 30 lat.  - Przeczytaj więcej

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum