Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tchibo wycofuje kultowy produkt po 25 latach

Tchibo walczy z kryzysem. W przyszłości klienci będą musieli obejść się bez tej oferty. Marka kawowa usuwa z asortymentu kultowy produkt – informuje chip.de.
Reklama

Tchibo chce zmienić swoją ofertę. Popularny sprzedawca kawy odniósł stratę EBIT (przed potrąceniem odsetek i podatków) w wysokości 167 mln euro. Jak informuje, planowane obroty w handlu detalicznym poza artykułami spożywczymi „nie zostały zrealizowane ze względu na inflacyjną niechęć klientów do zakupów”. Chodzi o biznes z odzieżą dziecięcą i przyborami kuchennymi, który nie idzie obecnie firmie najlepiej.

Marka wyjaśnia, że ​​działalność pozostaje w miarę stabilna, a branża kawowa rozwija się pozytywnie. Według Niemieckiego Stowarzyszenia Kawy spożycie poza domem kawy w Niemczech gwałtownie wzrosło wraz z zakończeniem pandemii koronawirusa – podaje rtl.de.

Tchibo testuje pozostałe oferty

Tchibo chce więc wzmocnić swoją podstawową działalność i testuje wszystkie pozostałe oferty. Oprócz kawy, mebli, odzieży i przyborów kuchennych firma od lat oferuje również pakiety turystyczne dla zorganizowanych grup. Ale w przypadku tej ostatniej działalności wkrótce także ma nastąpić jej koniec - donosi portal fvw.de, według którego niemiecka firma zamierza wkrótce zaprzestać sprzedaży usług związanych z turystyką.

Oferta turystyczna Tchibo ma już długą tradycję – jest w sprzedaży od 1997 roku. Teraz grupa podejmuje kolejne działania ograniczające aktywność na tym rynku, po zaprzestaniu organizowania rejsów oceanicznych. Dla touroperatorów, jak Big Xtra, Eurotours czy Berge & Meer, krok ten oznacza utratę istotnego kanału sprzedaży. W szczytowym okresie sprzedaż Tchibo Berge & Meer sięgała 100 mln euro rocznie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Gazetki promocyjne - Tchibo