Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ten polski gigant IT będzie pracował dla Lidla

Lidl powierzy wdrożenie e-fakturowania we wszystkich swoich lokalizacjach w Europie wywodzącej się z Krakowa spółce Comarch - donosi Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.
Reklama
  • Lidl jest jednym z największych detalistów spożywczych w Niemczech i Europie. Spółka prowadzi łącznie ponad 12 000 sklepów w obecnie 31 krajach oraz ponad 200 centrów dystrybucji i logistyki towarów.
  • Lidl będzie korzystał z e-fakturowania as-a-service od Comarch w całej Europie.

Rozwiązanie dostarczone przez Comarch umożliwia spełnienie obowiązków prawnych w zakresie wymiany e-faktur, e-raportów, komunikatów e-transportowych, jak również przyszłych istotnych obszarów, o które system może być rozszerzony. Comarch współpracuje w ramach tego projektu z Lidlem jako partner strategiczny, przejmując odpowiedzialność za zgodne z prawem wdrożenie we wszystkich krajach docelowych - nawet w fazie próbnej przed podjęciem zobowiązania.

Comarch dla Lidl

Lidl korzysta z usług Comarch w obszarach takich, jak: kontakt z partnerami biznesowymi i władzami, weryfikacja dokumentów, konwersja formatów, ekstrakcja danych, powiadomienia o statusie i transfer danych. Wprowadzenie e-fakturowania oznacza zarówno wyższą jakość danych, jak i niższe koszty operacyjne dla sieci Lidl.

Carrefour wśród klientów Comarch

Globalna firma software'owa Comarch założona została w 1993 roku w Krakowie. Zatrudnia obecnie ponad 7000 pracowników w 100 krajach. 

Comarch zdobył doświadczenie w najważniejszych branżach: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usługach, infrastrukturze IT, administracji publicznej, przemyśle, służbie zdrowia, a także w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Klientami krakowskiej firmy są m.in. Carrefour, Red Bull, Kompania Piwowarska czy Colgate-Palmolive.
 
 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Gazetki promocyjne - Lidl