Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Teren na którym stoi Wola Park objęty postępowaniem prokuratorskim

Działka, na której znajduje się warszawska galeria handlowa Wola Park i budowana jest stacja drugiej linii metra, mogła zostać przejęta niezgodnie z prawem - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Jak informuje, w sprawę mogą być zamieszani znani polscy miliarderzy m.in. Ryszard Krauze.
Reklama

Jak informuje "DGP", cały przekręt polegał na kupowaniu dokumentów przedwojennych spółek na bazarach, w antykwariatach i aukcjach internetowych. - W oparciu o kupione akcje "reaktywatorzy" wyobrazili sobie, że mogą podawać się za akcjonariuszy przedwojennych spółek – wyjaśnia na łamach dziennika Leszek Koziorowski, wspólnik w kancelarii GESSEL. Posiadając takie dokumenty, składano do samorządów wnioski o zwrot nieruchomości, które dawnym właścicielom były odebrane wskutek nacjonalizacji.

Ryszard Krauze reaktywował w latach 90-tych warszawskie Zakłady Ogrodnicze C. Ulrich, założone w 1805 roku. Na pozyskanych w ramach reprywatyzacji terenach stoi dziś m.in. galeria handlowa Wola Park, znajduje się tam duża spółdzielnia mieszkaniowa i budowana jest stacja drugiej linii metra.

Sprawę reaktywacji spółki Zakłady Ogrodnicze C. Ulrich bada Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum