Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tesco i M&S robią zapasy na wypadek brexitu bez umowy

Brytyjskie sieci supermarketów Tesco i Marks & Spencer zapowiedziały stworzenie dodatkowych zapasów żywności pakowanej i konserw. To element przygotowań na wypadek bezumownego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE i możliwych zakłóceń w transporcie – podaje tvp.info za „Guardian”.
Reklama

Prezes Tesco Dave Lewis ujawnił, że przeprowadzono serię rozmów z dostawcami w tej sprawie i zwiększono zamówienia na produkty o długim okresie przydatności do spożycia. Jak jednak zastrzegł, Wielka Brytania importuje ponad 50 proc. świeżej żywności z państw Wspólnoty, co sprawia, że w razie bezumownego brexitu konsumenci w Zjednoczonym Królestwie nadal będą narażeni na poważne zakłócenia.

Jednocześnie szef brytyjskiej sieci Marks & Spencer Steve Rowe potwierdził, że firma zintensyfikowała działania w tym zakresie i zaczęła podejmować „prawdziwe wybory”, które będą miały wpływ na jej funkcjonowanie.

– Przyjęliśmy więcej produktów o długim terminie przydatności, ale 70 proc. żywności to produkty świeże i jeśli cokolwiek spowolni (nasze procesy), doprowadzi to do zwiększenia kosztów i ilości marnowanego jedzenia – ostrzegł.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum