Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tesco nie rezygnuje z dyskontów

Tesco, największa grupa supermarketów w Wielkiej Brytanii, planuje uruchomienie 13. sklepu Jack's, co świadczy o dalszym zaangażowaniu w zwiększanie liczby sklepów dyskontowych, mimo że w zeszłym roku mówiło się o zarzuceniu rozwoju tego konceptu.
Reklama

Tesco zapowiedziało, że ​​chce, aby Jack's przejął pusty sklep po Mothercare w Kingston, Hull, w północnej Anglii.

Dyrektor generalny Tesco, Dave Lewis, wprowadził format Jack's, nazwany na cześć założyciela Tesco, Jacka Cohena, we wrześniu 2018 r.

Sklep naśladował politykę niemieckich dyskontów, koncentrując się na prostocie i markach własnych, aby utrzymać koszty i ceny na niskim poziomie - ta strategia pozwoliła Aldiemu i Lidlowi zdobyć 13,6 proc. brytyjskiego rynku spożywczego w porównaniu z 26,9 proc. Tesco.

Ale wzrost sieci Jack's był powolny, a wątpliwości co do przyszłości formatu podsycono we wrześniu ubiegłego roku, kiedy sklep w Rawtenstall w północno-zachodniej Anglii został zamknięty i zamieniony z powrotem w Tesco.

Lewis ma odejść z Tesco w październiku br., po sześciu latach na stanowisku CEO, a jego następcą zostanie Ken Murphy, były dyrektor wykonawczy Walgreens Boots Alliance.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum