Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tesco podwyższa wynagrodzenie dla pracowników w Wielkiej Brytanii

Tesco - największy prywatny pracodawca w Wielkiej Brytanii - przygotowuje się na nadchodzącą podwyżkę płacy minimalnej. Detalista ogłosił własnie podwyżki dla pracowników.
Reklama

Płaca ok. 250 000 pracowników wzrośnie o 10,5 procent w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Ich wynagrodzenie wzrośnie do 8,42 funtów (10,70 dolarów; 40,50 zł). Stawka początkowa Tesco dla pracowników wynosi obecnie zaledwie 12 pensów powyżej wynagrodzenia minimalnego.

Wyższe wymagania dotyczące wynagrodzeń należą do szeregu presji kosztowych, na jakie narażone są sklepy detaliczne z siedzibą w Wielkiej Brytanii, zatrudniające znaczną liczbę pracowników. 

Dostrzegając taki klimat, Tesco ogłosiło w tym tygodniu zamknięcie centrum obsługi telefonicznej w Cardiff, w Walii. Zdaniem branży podwyżki płacy minimalnej i zmiany technologiczne mogą spowodować w ciągu najbliższych dziesięciu likwidację 900 000 miejsc pracy.

Pracownicy Tesco, którzy obecnie zarabiają 7,62 funta na godzinę, otrzymają w listopadzie 40 pensów podwyżki. W lipcu 2018 r. płace wzrosną ponownie do 8,18 funta. Po raz trzeci wzrosną do 8,42 funtów.

Przypomnijmy, że w Polsce pracownicy Tesco domagają się podwyżki w wysokości 400 zł. Od 1 lutego 2017 r., "Solidarność" jest w sporze zbiorowym z zarządem Tesco.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum