Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tesco Polska może zwolnić 600 pracowników

2 lutego br. Tesco poinformowało, że zamknie 18 nierentownych sklepów. Z treści pisma, które otrzymali związkowcy OZ NSZZ "Solidarność" przy Tesco Polska Sp. z o.o. wynika, że zwolnienia grupowe mogą objąć do 600 osób.
Reklama

Jak podało Tesco, zwolnienia z pracy obejmą następujące grupy zawodowe:
- stanowiska podstawowe – maksymalnie 367 osób,
- stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami – maksymalnie 233 osoby.
W Tesco Polska ogółem jest zatrudnionych 23 908 pracowników.

Zwolnienia grupowe odbędą się w planowanym terminie 23 luty – 31 marca 2018 roku.

Proponowane przez Tesco kryteria doboru pracowników w przypadku planowanych zwolnień to: kwalifikacje zawodowe w tym umiejętności liderskie, kompetencje, dyspozycyjność, praca zgodna z wartościami, nienaganny przebieg zatrudnienia w ostatnim roku pracy, sytuacja osobista
oraz w przypadku stanowisk sprawujących nadzór nad pracownikami: ocena pracy roczna (2016/17) i półroczna (2017/18).

Czytaj takze: Tesco zamknie 18 nierentownych sklepów. Szykują się kolejne zwolnienia grupowe

Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku lub w innych jednostkach firmy.
O kolejności zwolnień decydować będzie okres zatrudnienia u Pracodawcy oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę - czytamy w piśmie do związkowców.

Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowę o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, składane będą wypowiedzenia umów o pracę.

Wszystkim pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych zaoferowane będzie wsparcie w postaci: pakietów informacyjno-doradczych, spotkań informacyjno-doradczych oraz doradztwo telefoniczne. W związku z rozwiązaniem stosunku pracy w ramach grupowego zwolnienia, pracownikom przysługiwać będzie odprawa pieniężna w wysokości zgodnej z postanowieniami ustawy - poinformowało pracowników Tesco.

Przypomnijmy: w IV kwartale ubiegłego roku Tesco zwolniło 300 pracowników. W styczniu br. - kolejnych 70 osób.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum