Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tesco rozmawia z kilkoma funduszami o sprzedaży biznesu w regionie CEE

Sieć Tesco odbyła rozmowy z kilkoma funduszami private equity na temat potencjalnej sprzedaży swoich aktywów w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Niektóre z tych funduszów rozpoczęły już gromadzenie środków do akwizycji części bądź całości biznesu Tesco w regionie CEE - donosi Planet Retail.
Reklama

David Gray, analityk Planet Retail, podkreśla, że Tesco zadecydowało się na rozważenie sprzedaży biznesu w krajach V4 m.in. w związku z trudną sytuacją na rynkach Polski oraz Węgier. W naszym kraju brytyjska sieć nie radzi sobie z konkurencją ze strony dyskontów, szczególnie Biedronki, które zwiększają udziały w rynku handlu detalicznego kosztem m.in. właśnie Tesco. Z kolei na Węgrzech Tesco nie może odnaleźć się w nowym otoczeniu prawnym. Węgierski rząd nałożył na sieci handlowe specjalny podatek, uzależniony od wysokości obrotów, a także zabronił zagranicznym inwestorom wykazywania strat finansowych przez okres dłuższy niż dwa lata.

Jak zauważa Gray, nawet koncept sklepów convenience Tesco Express, sprawdzony i dobrze radzący sobie m.in. w Wielkiej Brytanii, nie wypalił w regionie CEE. W Polsce, Czechach na Słowacji i na Węgrzech Tesco posiada zaledwie kilka sklepów w tym formacie.

więcej portalspozywczy.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum