Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tesco UK będzie rozdawać pracownikom żywność z bliską datą ważności

Tesco we wszystkich swoich sklepach w Wielkiej Brytanii zamierza rozdawać pracownikom żywność, która zbliża się do daty przydatności do spożycia. Sieć chce w ten sposób przyczynić się do zmniejszenia marnotrawienia żywności – informuje serwis esmmagazine.com.
Reklama

Największa sieć w Wielkiej Brytanii zapowiada, że do końca lutego utworzy magazyny i lodówki na zapleczach swoich sklepów, zawierające zapasy produktów, którym minęła data "najlepiej spożyć przed" lub które zbliżają się do daty „ważności”, ale nadal nadają się do spożycia.

Początkowo żywność zostanie udostępniona pracownikom za 0,01 funta, ale w perspektywie kilku miesięcy zostanie zwolniona z opłat.

- Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby mieć pewność, że dobre jedzenie nie zostanie zmarnowane – mówi Mark Little, szef Tesco ds. redukcji odpadów spożywczych.

Decyzja Tesco jest częścią trwającej kampanii żywnościowej sieci, której celem jest zapewnienie, że żadna żywność bezpieczna do spożycia przez ludzi nie zostanie zmarnowana.

Tesco wprowadziło do tej pory szereg działań mających na celu ograniczenie marnotrawstwa żywności w sieci sklepów. Firma wykorzystuje systemy zamawiania, które przewidują ilość żywności, jaką klienci będą kupować w sklepach, a cena produktów jest "zmniejszana do zera", gdy zbliża się data przydatności do spożycia.

Jeśli żywność nie może być sprzedana, jest oferowana lokalnym organizacjom charytatywnym i wspólnotom żywnościowym za pośrednictwem platformy redystrybucyjnej Tesco.

Obecnie, jedzenie, które nie zostanie przekazywane na cele charytatywne, zostanie udostępnione pracownikom Tesco.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum