Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tesco zdecydowało o wypłacie dywidendy, mimo otrzymania rządowego wsparcia finansowego

Największa brytyjska sieć Tesco znalazła się w centrum krytyki i opinii ze strony polityków i analityków po tym, jak poinformowała o planach wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy w wysokości 900 milionów funtów. Spółka równolegle otrzymała od rządu ulgę podatkową w wysokości 585 milionów funtów. Brytyjska sekretarz stanu ds. Pracy i Emerytur Teresa Coffey powiedziała, że nie „zaatakuje” Tesco za decyzję. Jej zdaniem, Tesco zasługuje na uznanie za swoje wysiłki w opanowaniu pandemii.
Reklama

Ulga podatkowa za bieżący rok budżetowy została ogłoszona w Wielkiej Brytanii w zeszłym miesiącu w ramach działań wspierających firmy dotknięte wirusem.

Jak powiedziała Teresa Coffey w ITV, Tesco wykonuje ogromną pracę by dostarczyć żywność Brytyjczykom oraz wesprzeć ludzi podatnych na zagrożenia w całym kraju.

Jej komentarze pojawiają się po tym, jak poseł Partii Pracy i członek komisji skarbowej Rushanara Ali opisuje ulgę podatkową Tesco jako „całkowicie nieproporcjonalną”.

- To absolutny skandal, że rząd zapewnia ulgę podatkową Tesco, podczas gdy miliony samozatrudnionych i niezależnych pracowników (...) nie może dostać żadnych pieniędzy do czerwca - powiedział Ali.

Analityk badań inwestycyjnych w Share Center Joe Healey powiedział z kolei, że jest to dość agresywny ruch firmy, która otwarcie ogłosiła znaczny wzrost kosztów związanych z pandemią.

Dyrektor wykonawczy Tesco, Dave Lewis, bronił decyzji o wypłacie dywidendy, mówiąc, że „odzwierciedla ona wyniki osiągnięte w ubiegłym roku i siłę biznesu”.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum