Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tesco znacząco poprawia wyniki w Polsce, chociaż nadal na minusie

Grupa Tesco podała wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku. W tym czasie sprzedaż całej Grupy wzrosła o 0,6 proc. (z wyłączeniem paliw przy aktualnym kursie walut). Sprzedaż międzynarodowa wzrosła o 0,1 proc., w Azji o 1,1 proc. w Wielkiej Brytanii o 0,9 proc. Spadek o 1 proc. zanotowano natomiast w Europie. Biorąc pod uwagę sprzedaż LfL (również z wyłączeniem paliw) firma zanotowała spadki we wszystkich wymienionych wyżej regionach: Grupa - spadek o 2,5 proc., sprzedaż międzynarodowa - 4,6 proc., Azja - 5,1 proc., Europa - 4 proc., a Wielka Brytania -1,4 proc.
Reklama

W rozbiciu na poszczególne kraje europejskie sprzedaż LfL (zwyłączeniem paliw) w trzecim kwartale wygląda następująco: Czechy - spadek o 4,9 proc.(5 proc. w drugim kwartale), Węgry - 1,3 proc.(0,4 proc. w drugim kwarale), Polska - 0,7 proc.(4,5 proc. w drugim kwartale), Słowacja - 5,7 proc.(4,4 proc. w II kw.), Turcja - 3,5 proc. (10,7 proc. w II kw.), Irlandia - 8,1 proc.(4,4 proc. w II kw.).

Firma wyjaśnia, że w Polsce po decyzji o zainwestowaniu w ofertę w pierwszej połowie roku sprzedaż znacznie wzrosła pomimo zwiększonej aktywności konkurencji.

Przypomnijmy, wyniki Tesco za okres 26 tygodni kończący się 24 sierpnia 2013 r. (I półrocze roku podatkowego 2013/2014) przedstawiały się następująco:  zysk z działalności handlowej wyniósł 1,6 mld funtów (spadek o 7,6 proc. przy aktualnym kursie wymiany); w Wielkiej Brytanii zyk na działalności handlowej wyniósł 1,131 mln funtów (wzrost o 1,5 proc.), a w Europie (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii) - 33 mln funtów (spadek aż o 67,8 proc.).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum