Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tesco zwalnia i... tworzy nowe miejsca pracy w UK

Największy brytyjski sprzedawca detaliczny, sieć Tesco zapowiedział, że zmniejszy liczbę miejsc pracy w Wielkiej Brytanii o 800 etatów netto w celu uproszczenia struktur firmy i osiągnięcia planowanych oszczędności.
Reklama

Tesco to największy pracodawca w sektorze prywatnym w Wielkiej Brytanii, zatrudniający ponad 310 000 pracowników. Detalista zapowiedział, że stanowiska "menedżera ds. pracowników" i "menedżera ds. zgodności" zostaną usunięte z dużych brytyjskich sklepów i centrów obsługi, podobnie jak stanowisko "menedżera ds. obsługi klienta". 

Zmiany te dotkną 1700 pracowników Tesco, którym w miarę możliwości zaoferowane zostaną alternatywne stanowiska w firmie. Tesco twierdzi bowiem, że utworzy 900 nowych miejsc pracy: powstaną takie stanowiska, jak "partnerzy", "partnerzy ds. szkoleń" i "partnerzy ds. relacji - którzy będą pracować w wielu działach - w dystrybucji, sklepach i zaopatrzeniu.

Zostanie również utworzone stanowisko "administratora", którego zadaniem będzie wspieranie zespołów zarządzających w każdym dużym centrum sprzedaży i przy realizacji zamówień.

Tesco przedstawiło swój plan naprawczy w październiku 2016 r. Zakładał on zmniejszenie kosztów operacyjnych o 1,5 mld funtów w ciągu trzech lat dzięki efektywniejszej sieci dystrybucji i sklepach oraz oszczędnościom w zaopatrzeniu.

Tesco potrzebuje oszczędności, aby osiągnąć cel - marżę operacyjną w wysokości 3,5 do 4,0 proc. do roku finansowego 2019-20.

- Rozumiemy, że są to trudne zmiany, ale są one konieczne, aby zapewnić naszej firmie przyszłość - powiedział Matt Davies, dyrektor generalny Tesco w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

W czerwcu ub. r.Tesco zmniejszyło liczbę pracowników w centrali (o 1200 osób) i zlikwidowało 1100 miejsc pracy w Cardiff wraz z zamknięciem centrum obsługi klienta. W lutym zmniejszono liczbę zastępców menedżerów w sklepach "Express" (1700 pracowników) , a w styczniu zredukowało zatrudnienie w dystrybucji (500 etatów).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum